Zamów do godziny 14:00 a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj!
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie oświetlenie do garażu wybrać?

2022-10-03
Jakie oświetlenie do garażu wybrać?

Odpowiednio dobrane oświetlenie garażu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i bezpieczeństwa. Dzięki dobrej jakości źródłom światła zapewnisz sobie możliwość korzystania z tego pomieszczenia po zmroku, a dodatkowo zminimalizujesz ryzyko włamań. Zobacz, jakie lampy do garażu warto wybrać.

Praktyczne oświetlenie w garażu – dlaczego jest tak ważne?

Właściwe oświetlenie garażu jest bardzo ważne z wielu względów. Kwestie estetyczne są oczywiście istotne, ale to nie one odgrywają kluczową rolę. Lampy mają przede wszystkim zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia i sprawić, że nawet po zmierzchu będzie można wygodnie z niego korzystać. Parkowanie samochodu, wyciąganie z niego zakupów, różnego rodzaju prace manualne i naprawy, na które masz czas dopiero wieczorem – powodów, żeby po zachodzie słońca potrzebować komfortowo oświetlonego garażu, jest naprawdę sporo.

W kontekście oświetlenia garażu warto też myśleć o bezpieczeństwie. Lampy nie tylko odstraszają potencjalnych włamywaczy, ale też zmniejszają ryzyko wypadków i urazów spowodowanych przemieszczaniem się po źle oświetlonym pomieszczeniu.

Jak zaplanować oświetlenie w garażu? Ważne wskazówki

Planując oświetlenie garażu, weź pod uwagę kilka istotnych cech, które pozwolą Ci osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Po pierwsze, z uwagi na komfort i bezpieczeństwo, lampy do garażu powinny dawać światło o natężeniu co najmniej 200 luksów. Będzie ono wystarczająco jasne, żeby spokojnie zaparkować samochód czy wypolerować jego karoserię w wolny weekend.

Dobór konkretnych źródeł światła powinien być uzależniony od tego, jak duży jest garaż i do jakich konkretnie służy celów – parkowania auta, przechowywania przedmiotów, majsterkowania, a może do wykonywania Twoich służbowych obowiązków? Warto zadbać o zróżnicowanie oświetlenia garażu, poprzez montaż nie tylko górnego źródła światła (takiego, jak chociażby plafony), ale też dodatkowych lamp: różnego rodzaju opraw ze świetlówkami, reflektorów czy liniowych lamp ze zintegrowanym źródłem światła.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie oświetlenia w garażu, kieruj się prostą zasadą: jeśli po zmroku korzystasz z garażu nie tylko do zaparkowania auta, zadbaj o to, aby oświetlenie było jasne i pozwalało Ci bez problemu przemieszczać się, znajdować narzędzia i inne przedmioty, a także wykonywać prace, w tym wymagające skupienia i precyzji.

Barwa światła w garażu

Jaka barwa światła sprawdzi się najlepiej w przypadku oświetlenia garażu? W takim pomieszczeniu warto zastosować oświetlenie o temperaturze barwowej w przedziale 4000-4500K (kelwinów). Najlepiej imituje ono światło naturalne bez zakłamywania kolorów (jak w przypadku świecącej na żółto żarówki). Takie rozwiązanie jest najlepsze, jeśli zamierzasz przeprowadzać na przykład prace lakiernicze czy inne, wymagające precyzji.

Oświetlenie bramy wjazdowej

W związku z komfortem wjeżdżania na posesję i dalej, do garażu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie lampy zewnętrzne. My polecamy zwłaszcza naświetlacze z czujnikiem ruchu, które z jednej strony są bardzo praktyczne, a z drugiej – pozwalają oszczędzić na rachunkach za prąd. Dodatkowo warto zamontować też kinkiety zewnętrzne, które będą jednocześnie eleganckim uzupełnieniem fasady, ale też praktycznym źródłem światła. Miłośnicy ekologicznych rozwiązań mogą się pokusić o zastosowanie solarnych kinkietów do garażu.

Oświetlenie stołu roboczego

Nad stołem roboczym warto zamontować źródło światła, którego nie będziesz zasłaniał sobie podczas majsterkowania. Świetnie sprawdzą się lampy punktowe z możliwością regulacji kąta padania słupa światła lub system szynowy, w którym można przesuwać punkty świetlne w zależności od potrzeby.

Lampy do naświetlania miejsc trudnodostępnych w garażu

W garażu warto pomyśleć o lampach, które doświetlą trudniej dostępne przestrzenie, schowki czy inne zakamarki. Idealnie sprawdzą się w tej roli sprawdzą się reflektory natynkowe, pozwalające dowolnie zmieniać kierunek światła.

Lampy LED jako najlepsze oświetlenie do Twojego garażu!

Biorąc pod uwagę zdefiniowane przez nas wyżej wskazówki, z pewnością sam dojdziesz do wniosku, że najlepszą opcją, jeśli chodzi o oświetlenie garażu, są lampy LED. Możesz użyć kilku wariantów: oprawy ze świetlówkami, liniowe lampy ze zintegrowanym źródłem światła, naświetlaczy, a nawet lamp przemysłowych z żarówką LED. Wszystko zależy od tego, jak duże jest pomieszczenie i jakie dokładnie są Twoje potrzeby.

Widzisz? Zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia garażu wcale nie wymaga konsultacji ze specjalistami – wystarczy zastosować się do naszych porad i wybrać dobrej jakości, funkcjonalne źródła światła, zróżnicowane pod kątem tego ,jaką rolę będą pełnić w pomieszczeniu. Jeśli szukasz lamp do garażu w najlepszej cenie, zaufaj modelom, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Polecane

pixel