Zamów do godziny 14:00 a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj!
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie oświetlenie do sufitu napinanego?

2022-08-12
Jakie oświetlenie do sufitu napinanego?

Sufit napinany to doskonała okazja do zabawy nie tylko rodzajem oświetlenia, ale również jego formą i barwą. Efektowne oświetlenie sufitu napinanego to zarówno praktyczny element wyposażenia, jak i stylowa dekoracja, która nada wnętrzu designerskiego oraz modnego charakteru. Jaki rodzaj oświetlenia przy suficie napinanym warto przemyśleć? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę i jakich błędów nie popełniać? Koniecznie sprawdź, jak całkowicie odmienić swoje wnętrze!

Oświetlenie sufitu napinanego - jakie sprawdzi się najlepiej?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Sufit napinany daje sporo możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu możemy swobodnie manewrować zarówno kształtem, jak i rodzajem oświetlenia. Doskonale sprawdzi się zarówno dyskretne oświetlenie podtynkowe, jak i stylowe żarówki LED dekoracyjne retro. Warto jednak pamiętać, że lampy na sufit napinany należy rozplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, już na etapie projektowania pomieszczenia.

Jakie podświetlenie sufitu napinanego warto przemyśleć, aby zadbać o elegancki design i funkcjonalność każdego pomieszczenia?

  • Lampy klasyczne, żyrandole i halogeny – sufit napinany to doskonałe miejsce na montaż takiego oświetlenia jak np. lampy wiszące led, a nawet klasyczne żyrandole w stylu vintage! Wszystko zależy od stylu pomieszczenia, a także wizji projektanta.
  • Oświetlenie LED – ze względu na swoją energooszczędność, jest to jeden z najczęściej wybieranych wariantów. Oświetlenie sufitu napinanego wykonanego z folii transparentnej, klasycznej lub z nadrukiem o jasnych barwach daje szerokie pole do aranżacji i pozwala nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny design. W takiej konstrukcji ledy instalowane są do sufitu macierzystego w symetrycznych odstępach.
  • Gwieździste niebo – takie podświetlenie sufitu napinanego to kolejny niezwykle ciekawy i designerski pomysł na oświetlenie salonu, czy sypialni. Montowane jest ze światłowodów lub metodą StarPrint. Zaletą światłowodów jest uzyskanie naturalnego efektu, imitującego migotanie gwiazd. Z kolei przy metodzie StarPrint, możliwe jest utworzenie na suficie dowolnej konstelacji, niestety kosztem mocy oświetlenia.

Podświetlenie LED na sufit napinany - modne rozwiązanie w każdym czasie

Ponieważ sufity napinane dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji, stają się rozwiązaniem z roku na rok zyskującym na coraz większej popularności. Dzięki możliwości swobodnego doboru tkaniny możliwe jest osiągnięcie wiele różnych efektów, tworząc jedyne i niepowtarzalne wnętrza. Podświetlenie sufitu napinanego wygląda niezwykle klimatycznie, np. odbijając się od folii i tworząc dzięki temu optycznie powiększający pomieszczenie, trójwymiarowy efekt, jak również doskonale prezentuje się na tkaninie z galaktycznym printem.

Co więcej, sufit napinany pozwala swobodnie manewrować rodzajem oświetlenia, dając możliwość dobrania go do indywidualnych potrzeb. Doskonale sprawdzi się zarówno oświetlenie ledowe na sufit, jak i klasyczne lampy, dzięki czemu każdy znajdzie wariant idealnie wpisujący się w estetykę urządzonego pomieszczenia.

Jakie ledy pod sufit napinany?

Oświetlenie sufitu napinanego za pomocą lamp LED to rozwiązanie nie tylko stylowe, ale i trwałe oraz ekologiczne! Intensywne, jasne światło jakie dają zarówno pojedyncze lampki punktowe, jak i duże plafony, pozwalają idealnie oświetlić każde pomieszczenie, nie oślepiając i nie męcząc przy tym wzroku. Co więcej, żarówki ledowe nie nagrzewają się, zwiększając dzięki temu bezpieczeństwo korzystania z nich, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich częste gaszenie i zapalanie nie wpływa w żadnym stopniu na wydajność.

Oczywiście oświetlenie LED to także spora oszczędność. Cechuje się niskim poborem prądu, pozwalając na oszczędności sięgającą nawet 90% w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Co więcej, ledy są również dyskretne i mogą być swobodnie łączone z innym oświetleniem takim jak lampy stojące, czy kinkiety. Doskonale prezentują się również w formie przecinających się linii świetlnych, montowanych np. jako obramowanie sufitu, lub geometryczna instalacja. Właściwa kompozycja i design ledowego oświetlenia sufitu napinanego pozwalają na osiągnięcie wielowarstwowego, trójwymiarowego efektu, którego nie da się uzyskać za pomocą standardowego oświetlenia.

Stylowo, modnie, a przede wszystkim również ekonomicznie! Sufity napinane wzbogacone o nowoczesne oświetlenie LED to oszczędność pieniędzy, bezpieczeństwo, a także nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dobierz design do swoich potrzeb i ciesz się wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju wnętrzem!

Polecane

pixel