Uwaga! Realizacja zamówień w ciągu 24h! Dziękujemy za wyrozumiałość.
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy do pokoju młodzieżowego - praktycznie i na czasie!

2022-08-01
Lampy do pokoju młodzieżowego - praktycznie i na czasie!

Oświetlenie pokoju dla nastolatka to trudne wyzwanie, wymagające skomponowania ze sobą kilku elementów, które będą różnić się od siebie nie tylko stopniem natężenia światła, ale również jego barwą. Jednak lampy do pokoju młodzieżowego muszą charakteryzować się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale również designem, który przypadnie do gustu nastolatka. Sprawdź, jak efektywnie zaprojektować oświetlenie pokoju młodzieżowego i nie popełnić podstawowych błędów!

Jakie światło najlepsze dla nastolatka? Barwa i natężenie

Przede wszystkim planując oświetlenie pokoju dla nastolatka, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę rozłożenie mebli, dzielących pokój na kilka stref. W zależności od przeznaczenia konkretnej strefy zmianie będzie ulegał nie tylko rodzaj oświetlenia, ale również jego moc i temperatura światła.

Podstawą każdego pokoju młodzieżowego powinny być lampy sufitowe, pozwalająca na swobodne korzystanie z pomieszczenia również wieczorową porą i w nocy. Warto zadbać o to, by sufitowe lampy do pokoju młodzieżowego charakteryzowały się naturalnym, lekko rozproszonym światłem. Pokój młodzieżowy obowiązkowo warto wzbogacić o lampy wspomagające, takie jak m.in. kinkiety, umiejscowione w niewielkiej odległości od łóżka. Takie dodatkowe oświetlenie sprawdzi się idealnie podczas utrwalania zdobytej w ciągu dnia wiedzy i czytania. Warto zadbać o to, aby kinkiety miały możliwość regulacji stopnia natężenia światła, a także, aby dawały neutralne światło.

Pozostając w wątku lampek usprawniających naukę, nie można nie wspomnieć o takim elemencie jak lampki biurkowe, najlepiej z regulacją wysokości i stopnia natężenia światła. W przypadku biurkowej lampy do pokoju młodzieżowego również zaleca się stosowanie żarówki o neutralnym kolorze. W ten sposób zadbamy o komfort naszej pociechy podczas nauki, wpływając nie tylko na jej stopień skupienia, ale również dbając o to, by nie przemęczyła swojego wzroku.

Ostatnią strefą w pokoju dziecka będzie z kolei miejsce sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. Takie źródła światła znajdują się najczęściej przy łóżku i dają lekkie, przygaszone światło o neutralnej lub delikatnie ciepłej barwie. Oświetleniem pomocniczym w strefie odpoczynku mogą być zarówno klasyczne lampy, jak i listwy LED, które nie tylko pozwalają precyzyjnie ustawić siłę światła, ale również jego barwę, a nawet kolor!

Oświetlenie pokoju młodzieżowego - o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim oświetlenie pokoju dla nastolatka warto wcześniej dokładnie z nim przedyskutować. W końcu to właśnie Twoja pociecha będzie wiedziała najlepiej, w którym miejscu pomieszczenia spędza najwięcej czasu i która strefa wymaga najsilniejszego oświetlenia. Oczywiście nie bez znaczenia jest również rodzaj lampy i jej design. Oświetlenie to nie tylko praktyczny komponent pokoju dla nastolatka, ale również element dekoracyjny, który powinien tworzyć harmonijną całość z designem pomieszczenia. Aby nadać wnętrzu niecodziennego charakteru, warto sięgnąć po kinkiet wyglądający jak księżyc lub lampy stojące w stylu loftowym.

Częstym dodatkiem do pokojów młodzieżowych są również typowo dekoracyjne formy doświetlenia jak girlandy, czy lampki choinkowe, które już od wielu sezonów goszczą w naszej przestrzeni przez cały rok.

Miejsce do nauki dla nastolatka - jaką lampę wybrać?

Podstawowe zadanie lampki biurkowej polega na dokładnym oświetleniu całego blatu, tak aby każdy jego element był doskonale widoczny. Niewielkie lampki stanowiące niezwykle ważny element wyposażenia biurka nie powinny razić w oczy, a ich światło powinno być jak najbardziej naturalne.

Oświetlenie przy łóżku w pokoju nastolatka - jaka lampka nocna do czytania?

W tym przypadku świetnym wyborem okażą się np. lampy wiszące LED z funkcją intensyfikacji światła oraz wspomniane już kilkukrotnie kinkiety dekoracyjne. Co więcej, dobierając do lampki np. inteligentną żarówkę, będziemy mogli kierować jej barwą i intensywnością światła poprzez dedykowaną na smartfony aplikację.

Dobierając funkcjonalne oświetlenie do pokoju młodzieżowego, warto postawić na nowoczesność i funkcje dodatkowe, które pozwolą na pełną kontrolę zarówno nad poziomem jasności, jak i temperaturą. Dzięki temu nasz pociecha będzie mogła dobrać parametry idealnie do swoich potrzeb, a także oczekiwań.

Designerskie, czy funkcjonalne? A dlaczego nie jedno i drugie! Nowoczesne lampy do pokoju młodzieżowego zachwycają nie tylko swoją formą, czy kolorystyką, ale również możliwością pełnej personalizacji parametrów, która pozwoli na dobranie rodzaju oświetlenia do osobistych preferencji, jak i potrzeb.

Polecane

pixel