Zamów do godziny 14:00 a paczkę wyślemy jeszcze dzisiaj!
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nowoczesne oświetlenie do salonu – system szynowy

2022-10-14
Nowoczesne oświetlenie do salonu – system szynowy

Jakie oświetlenie będzie idealnie współgrało z nowoczesnym wystrojem salonu? Postaw na system szynowy, nie tylko wyglądający designersko, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Co o nim należy wiedzieć? Zerknij do wpisu i sprawdź.

Najlepsze oświetlenie nowoczesnego salonu. Na jakie postawić?

W nowoczesnym salonie nie ma miejsca na kompromisy. Eleganckie, minimalistyczne wnętrze musi być odpowiednio oświetlone – to w takim samym stopniu wpływa na estetykę, jak i funkcjonalność przestrzeni. Najlepiej, jeśli światło jest zróżnicowane pod kątem natężenia czy kąta, pod jakim pada. Najlepiej zadbać o:

  • ogólne, sufitowe źródło światła, na przykład plafony;
  • oświetlenie w postaci lamp stołowych lub podłogowych oraz ściennych kinkietów;
  • praktyczne lampy w konkretnych strefach (wypoczynkowej ze stolikiem kawowym lub fotelem i biblioteczką oraz jadalnianej).

Idealnie, jeśli oświetlenie salonu można w prosty sposób zmienić z funkcjonalnego, bardzo jasnego, służącego na przykład do pracy bądź sprzątania, na nastrojowe, tworzące we wnętrzu wyjątkową atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem są lampy, które można modyfikować w zależności od potrzeb, na przykład zmieniając liczbę zapalonych żarówek czy dowolnie przesuwając punkty świetlne. Hitem w nowoczesnych salonach są systemy szynowe. Co warto o nich wiedzieć?

System szynowy jako najlepsze oświetlenie salonu w duchu modern. Czym się wyróżnia?

System szynowy to lampy złożone z diod LED, umieszczonych w jednej linii w specjalnej listwie przytwierdzonej do sufitu. Wszystkie punkty świetlne zasilane są jednocześnie, ale w przeciwieństwie do tradycyjnej żarówki w oprawie, możesz je dowolnie przesuwać, osiągając tym samym różne efekty i dostosowując oświetlenie wewnętrzne do indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie cieszy się uznaniem tych osób, które cenią sobie solidne, uniwersalne i wielofunkcyjne pomysły. W nowoczesnym salonie szynoprzewód będzie niezastąpiony!

System szynowy składa się z kilku elementów, w tym z szyn, łączników, uchwytów do mocowania, zasilania, zaślepek oraz z opraw oświetleniowych. Lampą na szynie możesz sterować za pomocą zwykłych włączników, włączników dotykowych szklanych czy ściemniaczy światła.

Wskazówka! Szynoprzewody to rodzaj oświetlenia, które można swobodnie zestawiać innymi lampami, w tym z kinkietami czy plafonami. Ważne, żeby cała aranżacja prezentowała się spójnie.

System jedno- i trójfazowy. Co je różni i który z nich wybrać?

W przypadku szynoprzewodów, czyli oświetlenia szynowego, mamy do czynienia z dwoma podstawowymi wariantami.

  • Oświetlenie szynowe jednofazowe pozwala zapalać i gasić wszystkie źródła światła wpięte w szynie. Punkty świetlne można w jego przypadku przesuwać po długości listw (czyli szyn). Te mogą być łączone ze sobą wyłącznie na prosto lub pod kątem 90 stopni.
  • Oświetlenie szynowe trójfazowe pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych układów listw (prostokąty, zygzaki itd.) oraz na zapalanie i gaszenie poszczególnych części systemu szynowego niezależnie od siebie.

Chociaż pierwszy z wariantów jest nieco prostszy w montażu, zdecydowanie preferujemy opcję drugą, która daje więcej możliwości i pozwala efektywniej doświetlić każdy zakamarek nowoczesnego salonu.

Aranżacje wnętrza nowoczesnego salonu z systemem szynowym. Zainspiruj się!

Istotnym aspektem podczas wyboru systemu szynowego jako oświetlenia nowoczesnego salonu, jest nie tylko natężenie światła, ale też wygląd samej listwy.

  • Możesz wybrać system szynowy, który wyróżni się na tle sufitu kontrastowym kolorem czy masywną formą. Taki pomysł sprawdzi się na przykład w loftowej aranżacji, w której czarne lampy na tle białego sufitu będą pełniły dekoracyjną rolę.
  • Wolisz dyskretną elegancję? Zainwestuj w system szynowy z subtelną listwą w kolorze sufitu lub zdecyduj się na system szynowy wpuszczany w sufit – w takim przypadku źródło światła nie będzie się rzucać w oczy.
  • System szynowy zwieszany do doskonały wybór dla zwolenników niebanalnych pomysłów we wnętrzach. Takie oświetlenie pasuje do nowoczesnych, industrialnych salonów. Można je zamontować na przykład nad wyspą w przypadku open space’ów łączących salon z kuchnią.
  • Marzysz o salonie, który przypomina galerię sztuki? System szynowy pozwoli wyeksponować obrazy czy rzeźby z Twojej kolekcji – to idea, którą na pewno docenią Twoi goście. Wystarczy, że po prostu zaprojektujesz oświetlenie w taki sposób, żeby lampy kierowały snop światła na wybrane przez Ciebie punkty w pomieszczeniu.

System szynowy to rozwiązanie, które jak ulał pasuje do nowoczesnych salonów. Ten rodzaj oświetlenia zapewni Ci najlepszy efekt – nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale też estetyki. Szukasz takich lamp? Znajdziesz je w najlepszej cenie w ofercie naszego sklepu internetowego. Zerknij, ile wariantów do wyboru na Ciebie czeka.

Polecane

pixel